O mnie

LASEK

Tomasz LASKOWSKI

Moja służba w armii rozpoczęła się w roku 1993. Pierwsze „szlify” zbierałem w 56. Kompanii Specjalnej w Szczecinie, skąd trafiłem do Lublińca i tamtejszej jednostki – ówczesny 1. Pułk Specjalny Komandosów (obecnie Jednostka Wojskowa Komandosów). Służbę w JW GROM pełniłem od 2005. Podczas jej trwania wielokrotnie uczestniczyłem w misjach pokojowych oraz stabilizacyjnych, m.in. w Afganistanie oraz Iraku.

Posiadam wieloletnie doświadczenie oraz umiejętności w zakresie przygotowania ludzi i zespołów do działań w warunkach bojowych, sytuacjach kryzysowych i zagrażających życiu. Specjalizuję się w zakresie strzelectwa taktycznego, taktyki czarnej, zielonej, niebieskiej oraz ochrony VIP. Posiadam uprawnienia instruktora strzelectwa, nurkowania i wspinaczki.

W czasie mojej wieloletniej służby w jednostkach specjalnych uzyskałem doświadczenie wojskowe w wielu dziedzinach, wyspecjalizowałem się m.in. w prowadzeniu nurkowań na tlenie czy też technik breaching’u. Posiadam praktykę i doświadczenie w tej dziedzinie, realizowane z powodzeniem w kraju jak i na misjach bojowych w Iraku i Afganistanie.

Od kilku lat moje działania w JW GROM skupiały się na szkoleniu, pozyskiwaniu i wdrażaniu nowych technologii jak i sprzętu. Od niespełna 3 lat prowadzę GROM ACADEMY realizującą zagadnienia ściśle powiązane z moją wcześniejszą pracą oraz działalnością, a zdobytym przez wiele lat służby doświadczeniem chciałbym się z WAMI podzielić.